Co můžete dělat, když máte nepřizpůsobivé sousedy?
04. 09. 2023

Co můžete dělat, když máte nepřizpůsobivé sousedy?

Kromě výběru správné nemovitosti je pro spokojené bydlení důležité mít i dobré sousedy. Ať už bydlíte v bytě nebo v domě, mít dobré sousedy je k nezaplacení. Vždyť hluční nebo problémoví sousedé mohou vážně poškodit vztahy a ovlivnit kvalitu bydlení a života jako takového. Zvláště pokud bydlíte v bytovém domě, kde se sousedům a jejich zvykům nelze tak snadno vyhnout. Dá se s tím něco dělat?

Plánujete rekonstrukci nemovitosti? Vyhněte se těmto častým chybám
28. 06. 2023

Plánujete rekonstrukci nemovitosti? Vyhněte se těmto častým chybám

Připravujete se na rekonstrukci nemovitosti a toužíte po tom, aby vše proběhlo hladce a bez zbytečných komplikací? Ať už plánujete kompletní přestavbu nebo jen malou renovaci, může vás čekat nespočet úskalí. V tomto článku se zaměříme na nejčastější chyby, kterých se lidé při rekonstrukci dopouštějí. 

 

Nedívejte se na ostatní. Jsou neúspěšní
05. 06. 2023

Nedívejte se na ostatní. Jsou neúspěšní

Při prodeji nemovitostí je třeba sledovat trendy na trhu nemovitostí. To ale neznamená porovnávat cenovky podobných bytů a domů v inzerci. Právě u nich se prodej nedaří, třeba i po několik měsíců. Relevantní údaje poskytují informace z katastru nemovitostí, pokles prodejů nemovitostí představuje oproti loňsku 30 % a zároveň dochází k výraznému zlevňování.

Na chatu letadlem. Proč koupit nemovitost v zahraničí?
02. 05. 2023

Na chatu letadlem. Proč koupit nemovitost v zahraničí?

Koupě nemovitosti byla vždy bezpečným přístavem, pokud chtěl investor ochránit úspory před rozbouřenými vodami inflace a nejistotou na trzích. Ceny českých nemovitostí ale nutí investory poohlédnout se dál než za humna. Které zahraniční nemovitosti jsou v kurzu?

Homestaging/fotostaging
27. 04. 2023

Homestaging/fotostaging

Jaký je rozdíl mezi homestagingem a fotostagingem? A proč jsou stále populárnější?

Při prodeji nemovitosti je důležité, aby se potenciální kupci dokázali v prostoru dobře zorientovat a aby si ho dokázali dobře představit. A právě zde vstupuje do hry homestaging a fotostaging, které jsou stále populárnějšími nástroji při prodeji nemovitostí.

Homestaging je proces, kdy se nemovitost upravuje tak, aby potenciální zájemci byli přitahováni k nákupu. To se děje prostřednictvím aranžování a vylepšování interiéru a exteriéru nemovitosti. Homestaging se zaměřuje na úpravy, které zlepšují vzhled nemovitosti a zvýrazňují její klady. To může zahrnovat úpravy nábytku, doplňků, osvětlení a zahrady. Důležité je, aby nemovitost působila jako harmonický celek a aby potenciální kupci viděli, jak by se v ní žilo.

Fotostaging se naopak zaměřuje na upravování fotografií nemovitosti, aby byly co nejpřitažlivější pro potenciální zájemce. Cílem je zachytit nemovitost co nejlépe a ukázat ji v co nejlepším světle. Dobré fotografie jsou klíčové pro vzbuzení zájmu a získání pozornosti potenciálních zájemců. Fotostaging se zaměřuje na vylepšení prostoru na fotografiích a vytvoření příjemné atmosféry.

Zapojení homestagingu a fotostagingu při prodeji nemovitosti může mít velký vliv na rychlost a cenu prodeje. Většina z nás je vizuálně založena a záleží na tom, jak nemovitost vypadá. Dobré fotky, upravený interiér a exteriér mohou zvýšit zájem o nemovitost a zlepšit tak šance na rychlý prodej za lepší cenu.

Navíc, pokud je nemovitost prázdná, bez nábytku a doplňků, může se jevit jako studená a neosobní, což může odrazovat potenciální zájemce. Homestaging může pomoci vytvořit atmosféru a pocit útulnosti, které jsou potenciálními zájemci vítány.

V současnosti se homestaging a fotostaging stávají stále populárnějšími nástroji při prodeji nemovitosti. Je to způsob, jak zvýšit atraktivitu nemovitosti a upoutat pozornost potenciálních zájemců.

 

 

Trh zaznamenal největší snížení sazeb hypoték za poslední dva roky. Bude to stačit k oživení realitního trhu?
30. 03. 2023

Trh zaznamenal největší snížení sazeb hypoték za poslední dva roky. Bude to stačit k oživení realitního trhu?

Oživení realitního trhu může přinést současné snižování sazeb hypotečních úvěrů spolu s poklesem cen nemovitostí. Na výraznější pokles sazeb ale musí klienti bank počkat do chvíle, kdy ČNB dostane inflaci pod kontrolu a sníží základní REPO sazbu.

Zvýšení nájmu má přísná pravidla. Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné?
27. 02. 2023

Zvýšení nájmu má přísná pravidla. Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné?

Všeobecné zdražování se samozřejmě dotýká i nákladů na bydlení. Turbulentní růst cen energií a inflace jsou hlavním argumentem pronajímatelů pro zvýšení cen nájemného. Za jakých podmínek může pronajímatel zvýšit nájemné a co vše je třeba dodržet?

Zlevňujte nebo neprodáte. Pokles cen nekončí
29. 01. 2023

Zlevňujte nebo neprodáte. Pokles cen nekončí

Pokles cen nemovitostí má pokračovat v průběhu roku 2023 a další zlevnění (mírnější) se očekává v dalších letech. Prodlužuje se doba prodeje a postupně klesají nabídkové ceny nemovitostí. ČNB očekává dvojité dno, předpokládá se výrazný pokles cen pražských nemovitostí.

Sazby hypoték rostou. Jsou ale banky, u kterých klienti získají hypotéky levněji
27. 12. 2022

Sazby hypoték rostou. Jsou ale banky, u kterých klienti získají hypotéky levněji

Již několikrát v tomto roce přistoupily banky ke zvýšení sazeb u hypotečních úvěrů. Zároveň začaly omezovat služby, které původně nabízely zdarma. Přesto existuje cesta, jak získat hypoteční úvěr za velmi výhodných podmínek.

Služba, za kterou se platit vyplatí
04. 12. 2022

Služba, za kterou se platit vyplatí

Jen nafotí, podá inzerát a usmívá se při prohlídkách. Nakonec inkasuje tučnou provizi. I s takovým názorem a zkresleným pohledem se setkávají realitní makléři. Opak je pravdou a v současné situaci to platí dvojnásob. Právě teď se totiž majiteli vyplatí obrátit se při prodeji nebo pronájmu nemovitosti na profesionála.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení